Viena no Latvijas arhitektūras Art Deco un nacionālā romantisma arhitektūras pērlēm ir Jūrmalas Dzintaru koncertzāle. Dzintaru koncertzāles vēsture ir aizsākusies 19. gadsimta beigās, taču esošās koncertzāles būve tika pabeigta 1936. gadā pēc arhitekta Viktora Mellenberga projekta.

1962. gadā koka ēkai piebūvēja atklāto koncertzāli ar vietām 2000 skatītājiem, kas secīgi kļuva par Dzintaru koncertzāles Lielo zāli. Latvijas Padomju perioda laikā šī koncertzāle bija viens no nozīmīgākajiem kultūras centriem visā Padomju Savienībā; arī pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Dzintaru koncertzāle joprojām turpina uzņemt nozīmīgus kultūras un izklaidējošos pasākumus, saglabājot savu kultūras centra nozīmi gan pilsētas viesiem, gan vietējiem iedzīvotājiem.

Ēka pēdējos gados ir piedzīvojusi nozīmīgu rekonstrukciju, un nesen atjaunotajā Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē atkal notiek koncerti un izrādes. Šobrīd ēkas interjers ir atjaunots tā oriģinālajā krāšņumā un priecē visus tās apmeklētājus. Šī visas Latvijas kultūras dzīvei tik nozīmīgā ēka atrodas pašā kūrortpilsētas centrā.

Feb 3, 2016
0
0

Komentāri