Hélène Darroze vārds restorānu pasaulē nav svešs, kā arī 2 Michelin zvaigznes ir vispārzināms augstas kvalitātes rādītājs, taču kas ir šī Londonas Mayfair rajona viesnīca The Connaught, un kas padara šo viesnīcu par pasaules luksusa paradīzi? 

Durvis viesnīca vēra 1815. gadā ar nosaukumu The Coburg, taču 1917. gadā tika nolemts, ka nosaukums ir pārāk vācisks, tāpēc viesnīcu pārsauca karalienes Viktorijas septītā dēla titula, Duke of Connaught, vārdā. Savu pašreizējo izskatu tā ir ieguvusi pēc divām vērienīgām renovācijām – 1897. gadā un, vairāk kā simts gadus vēlāk, 2007. gadā. 70 miljonu renovācijas ietvaros viesnīcā tika iekārtots Japāņu dārzs, SPA komplekss un jaunākā banketu zāle Londonas centrā, kura tika izbūvēta nevainojamā 30-to gadu Art Deco stilā.

Savukārt viesnīcas ieeju papildināja ūdens skulptūra "Klusums", kuras autors ir japāņu mākslinieks Tadao Ando. Viesnīcas servisu bija un joprojām ir iemīļojuši pasaules varenie un ievērojamie, tai skaitā arī Francijas prezidents Charles de Gaulle, kad viņš 1940. gadā izvēlējās viesnīcu par savu rezidenci. Jau kopš 1965. gada viesnīca tiek uzskatīta par vienu no labākajām gourmet viesnīcām pasaulē; 1992. gadā Lielbritānijas karaliene Elizabete ll un Velsas princis Čarlzs atklāja pārbūvētās viesnīcas virtuves, bet savu pirmo Michelin zvaigzni tā ieguva 2002. gadā, kad viena no tā laika pasaules gourmet zvaigznēm, Angela Harnett, viesnīcā atvēra savu restorānu.

Taču viesnīcas izcilība neaprobežojas ar tās restorānu – Ralph Lauren aizņēmās viesnīcas galvenās kāpņu telpas dizainu savam Madison Avenue Ņujorkas salonam; 2008. gadā viesnīcas galvenajam bāram Londonas Time Out žurnāls piešķīra Londonas labākā bāra titulu, bet 2010. gadā pasaules bāru akadēmija tam piešķīra pasaules labākā viesnīcas bāra titulu. Kopš 2008. gada viesnīcas virtuves telpās saimnieko Hélène Darroze, kura tiek uzskatīta par 21. gadsimta gardēžu pasaules karalieni.

Feb 3, 2016
0
0

Komentāri